Nutiseadmega filmimine

Väikesemõõtmelised kaamerad mobiilsetes seadmetes.

Filmimine nutiseadmega võib olla tunduvalt keerulisem, kui videokaameraga, sest nutiseadmed on oma ehituselt väikeste mõõtmetega. Väikeste mõõtmete tõttu käes hoides kipub pildile jäädvustuma igasugune rappumine ja käevärin. Kui videokaameratesse ja fotoaparaatidesse on sisse ehitatud stabilisaator pildi värisemise vastu, siis mobiilsetes seadmetes seda enamasti ei ole tehtud.

Väike kaamera võrreldes suure kaameraga.

Objektiivi suurus – paljud vaatavad nutiseadme juures megapiksleid ehk pildi resolutsiooni (pildi mõõtmeid), kuid objektiivi suurusest sõltub otseselt see, kui palju valgust sensorile langeb. Mida suurem objektiiv, seda lihtsam on sensoril valgust elektrivooluks muundada (selle meetodiga genereeritakse pilt). Niisiis valgus on põhiline komponent, millega filmimisel arvestada tuleb. Väike objektiiv annab eriti tunda hämaras filmimisel. Seega videopilt ei saa olla parem, kui suure kaamera oma.

Väike konstruktsioon – see on isegi eelis. Tähendab, et nutitelefon on sinuga kõikjal enamasti kaasas. Kui toimub ootamatu, kordumatu sündmus on võimalik haarata nutitelefoni järele ja sellega see sündmus salvestada. Videokaamera pole alati õigel ajal käepärast.

Pildi pakkimine – Telefonides on ruumi olnud läbi aegade piiratud koguses ning seetõttu pakitakse video rohkem kokku. Protsessorid, mis tegelevad pildi salvestamisega on läbi aja kiiremaks läinud – seega failimahud suurenevad, kaadrite arv ning pildiresolutsioon videos suureneb. Samas suureneb ka salvestusmeedia maht nutitelefonides ning siinkohal enam erilist vahet ei teki suurte ja väikeste seadmete vahel.

Filmimine – Põhiliseks probleemiks on värisev pilt, sest nutitelefoniga filmimine võib tunduda keerulisem kui tavalise videokaameraga filmimine. Suuremat on mugavam käes hoida ning väiksemat vähem mugavam. Samas on võimalik ühendada nutitelefon üksjala külge ning nutitelefonidel on peal kaks kaamerat mõlemal küljel, millega filmida.

Soovitusi filmimiseks.

Hoia filmitut suurena ekraanil, püüa filmida detaile ja püüa ise vähe või siis väga sujuvalt liikuda, hoia tegevust kaadris ning jälgi, et ruumis oleks piisavalt valgust.

Nutitelefoniga filmides ei ole mõtet suumida. Telefon kasutab üldjuhul ainult digitaalset suumi, mistõttu kvaliteet kahaneb. Pilt muutub ruuduliseks, häguseks.

Filmida võiks kõike suures ja detailses plaanis. Kuna videoaken telefonis on väike siis ei paista välja ka väikesed detailid pildis, näiteks kirjad taustal.