Õppevideo planeerimine

Plaani koostamine

Õppevideo koostamine eeldab tegevuse planeerimist enne filmimist.

to do list

Ükskõik millist projekti ette võtta, kus osaleb peale sinu veel üks inimene, on vajalik, et te mõlemad saaksite asjadest ühte moodi aru.

Filmija peaks aru saama, mida temalt oodatakse, et ta kindlasti videosse võtaks. Osatäitjad peaksid aru saama, mida öelda, mida teha, mida temalt oodatakse.

Planeerimise juurde võib lisada näiteks tehnika nimekirja koostamise, tehnika hankimise, haldamise, testimise tegevused.

to do list

Ekraanisalvestise koostamise juures on vaja teada, mida ekraanil näidata ja mida kohe või pärast juurde rääkida. Planeerida video pikkus minutites.

Idee tuleb samuti enne tegutsemist peas läbi mõelda. Mida öelda, teha, kuidas teha, millal, kus kohas, kellega koos.
Video tegemise juures planeeritakse võtted, kaadrid, plaanid.
Filmi planeerimisel koostatakse stenaarium, sest projektis osaleb rohkem inimesi, kes peavad ühe eesmärgi nimel koos tegutsema.

Hea õppevideo

Hea õppevideo on huvitava stsenaariumiga, kvaliteetselt jäädvustatud ja tempokalt monteeritud.

Õppevideo koostamine võib olla päris suure ajakuluga, millest montaaž võtab enamuse. Mida kvaliteetsemalt on materjal filmitud, seda parem monteerida ning seda kvaliteetsem ka lõpptulemus.

Tunnetus, kujutlusvõime, kogemused aitavad kaasa õppevideo valmimisele.

Enne filmimist võib peas läbi mõelda, millised võtted tulevad üksteise järel ning kuidas näeks video visuaalselt välja. Soovitav on arutada koos teiste asjaosalistega oma ideed, et seda edasi arendada. Hiljem võib koostada nimekirja olulisematest punktidest, teemadest, võtetest mida kindlasti filmida tuleks.

Kui midagi kirja ei panda võivad olulisemad ideed ja paremad mõtted kiiruga videost välja jääda.